Furniture

هران چیز درباره گمینگ ها باید بدانید ؟

همه چیز در مورد دنیای گیمرها و استریمرها

بازی کردن از لذت های روزانه است که باعث شادی، نشاط و سرگرمی می شود. با گسترش روز افزون ویروس کرونا و خانه نشین شدن بسیاری از افراد طرفرداران دنیای بازی نیست بیش از پیش شده است همچنین بازی کردن نه تنها مفرح است بلکه بازی کردن به صورت حرفه ای یک شغل پردرآمد نیز به حساب می آید. در این بین برخی از افراد دوست دارند بازی کردنشان را با دیگران به اشتراک بگذارند و برخی دیگر نیز لذت بازی کردن را به تنهایی می خواهند. در ادامه این مطلب با ایگرد همراه باشید تا در مورد دنیای گیمر ها و استریمرها بیشتر آشنا شویم.

همه می توانند بازی کنند اما همه گیمر نمی شوند!

همه می توانند بازی کنند اما همه گیمر نمی شوند. گیمر شدن راه و روش خاص خود را دارد. در آماری اعلام شده از سوی بنیاد بازی های رایانه ای ایران، مردم ایران بیش از 4 هزار میلیار تومان پول برای گیمری و بازی با کنسول های خانگی مانند پلی استیشن و ایکس باکس می دهند. اما تمامی این افراد یک گیمر حرفه ای یا پرو گیمر نمی شوند.

گیمرها خوره بازی هستند و اغلب دوست دارند در اتاقشان تک و تنها برای ساعت های طولانی بنشینند و بازی مورد علاقه شان را از 0 تا 100 انجام دهند. مزاحمت برای این افراد مانند مرگ می ماند چرا که اگر ببازند یا در بازی کشته شوند تا چند ساعت عصبی هستند. برخی بازی ها مانند last of us یا pubG و دیگر بازی های بزرگ و مهم، اعتیاد آورند و گیمر ها تا تمامشان نکنند نمی توانند از پای تلویزیون یا مانیتور بلند شوند. از تفاوت عمده بین استریمر ها و گیمر ها می توان به گروهی بازی کردن گیمر ها و نشان ندادن نحوه بازی خود به دیگران اشاره کرد.

انواع گیمر ها

گیمرهای تفریحی: این مدل گیمر ها علاقه زیادی به بازی نداشته و یا محدودیت در زمان استفاده بازی دارند. گیمر های اینچنینی عموما بازی های سبک و آسان را دوست دارند تا وقت زیادی را مصرف نکنند. سبک های مختلفی برای این بازی ها، در کنسول های مختلف طراحی و تولید شده است. بیشتر این افراد زنان بوده و گیمرهایی با سن بالاتر می باشند.

گیمر های هاردکور: این گیمرها بیشترین زمان خود را به بازی و تمرین ها اختصاص می دهند و سبک هایی را دوست دارند که زمان بیشتری برای اتمام بازی احتیاج است. از خصوصیت اصلی این دسته از گیمر ها رقابت با سایر اعضا بوده که در مسابقات و لیگ های بازی آن را انجام خواهند داد. بر اساس ژانر و مدل بازی ها زیرگروه های زیادی برای این دسته از گیمر ها وجود دارد.

گیمرهای حرفه ای: گیمر های حرفه ای از بازی های ویدیوئی درآمد دارند و حرفه آن ها به حساب می آید. درجه بندی رتبه این نوع گیمر ها بستگی به درآمد مالی هر گیمر خواهد داشت. در کشور هایی مانند ژاپن و کره جنوبی، شرکت ها از این دسته از گیمر ها پشتیبانی می کنند و آن ها می توانند در این شرکت ها بیش از 100 هزار دلار در سال پول بگیرند.

زندگی گیمرها چگونه است؟

گیمرها در هر جامعه ای دارای عادات رفتاری خاصی می باشند که قصد داریم در ادامه این مطلب به عادت های زندگی این قشر افراد بپردازیم. باید جای این افراد باشید تا بدانید که زندگی با بازی ها و داستان های آن اتفاقات خاصی را رقم می زند و دید جدیدی را به گیمر می دهد. گیمر بودن در دنیای امروزی یک شغل حساب می شود و در اکثر کشورهای جهان سرمایه گذاری های بزرگی انجام می گردد و افراد زیادی هک سعی بر تولید اثرهایی جذاب می کنند. انسان ها در هر شغلی یک نوع عادت های بخصوصی دارند که به مرور تبدیل به اصل اساسی برای شغل حرفه ای خواهند شد. البته یک پرو گیمر می‌تواند استریمر هم باشد و برخی از بازی‌ها را استریم کند، اما مطمئن باشید بازی ‌های مهم را استریم نخواهد کرد و دوست دارد قبل از هر کسی زودتر تمامش کند تا به سراغ بازی بعدی برود. خوره‌های بازی نیازی به تحسین و تمجید دیگران ندارند بلکه دوست دارند این نیاز به بازی کردن را در خود برطرف نمایند

گیمرها بعد از یک مدت فعالیت مداوم، رویدادهای بازی را در زندگی واقعی م پیاده سازی می کنند و از این کار لذت می برند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با عادات عجیب ولی واقعی گیمر ها بیشتر آشنا شویم.

عادات عجیب ولی واقعی گیمرها

کج نگه داشتن صفحه کلید در بازی: بسیاری از گیمرهای حرفه ای برای اینکه نحوه گذاشتن دستشان بر روی صفحه کلید راحت تر باشد و با مشکل مواجه نشوند. کیبورد را کج نگه میدارند که به انگشتان دستشان نزدیک تر باشد و بتوانند به راحتی و انعطاف دستان خود را تکان دهند و بازی را با سرعت بیشتری انجام دهند. این نکته را هم باید در نظر داشت که این مورد برای همه بازی ها جوابگو نیست و در بازی هایی مانند CSGO و Call of Duty کارایی بیشتری دارد تا گیمر بتواند عکس العمل سریع تری را از خود نشان دهد.

خوردن تنقلات بدون دست: شغل های مختلف، ابزارهای مخصوص خود را دارند که در صورت صدمه دیدن آن، کار دچار نقص خواهد شد. برای گیمر های حرفه ای هم داشتن صفحه کلید و کنترلر های دستگاه بسیار مهم است و گیمرها وسایل خود را از هر آسیبی به دور نگه می دارند. خورد تنقلات با چنگال باعث می شود که دست ها به چیزی نخورد و گیمر بتواند بعد از خوردن خوراکی هاش به راحتی بازی را دنبال کند و همیشه وسایل و ابزارهای بازی خود را تمیز نگه دارد.

علاقه بیشتر به شخصیت های بازی نسبت به آشنایان: اکثر گیمرها با توجه به علاقه ای که به کارکترهای بازی محبوب خود دارند در زندگی واقعی بیشتر به آن ها نسبت به بقیه اطرافیانشان، اهمیت می دهند. در واقع این شخصیت ها هستند که یک بازی را پرطرفدار می کنند یا برعکس باعث شکستش می شوند و به همین دلیل کمپانی ها در تلاشند که به کاراکترپردازی از بقیه موارد بیشتر دقت نمایند. در دنیای واقعی هم انسان ها به سمت افرادی می روند که شخصیت آن ها را دوست داشته و جذب آن می شوند. بنابر این در دنیای بازی هم به سمت شخصیت های مورد علاقه خود خواهند رفت و گاهی هم برای آن ها، از بقیه افراد دوست داشتنی تر خواهند شد.

علاقه زیاد به کنسول یا سیستم بازی به جای نزدیکان: برای اینکه بدانید زندگی یک گیمر چگونه است و چطور به یک گیمر تبدیل می شوند باید با مثالی آن را مشخص کنیم به طور مثال فرض کنید برای اینکه در بازی هایی مانند DOTA یا World of War تبدیل به یک ابر قهرمان شوید چقدر زمان در روز صرف این بازی ها خواهید کرد. این مدت به قدری زیاد است که شاید هیچوقت نمی توانید در کنار عزیزانتان وقت کافی بزارید. یک گیمر حرفه ای یک انسان شاغل است که همیشه با دستگاه خود در ارتباط بوده و مراقبت زیادی از آن دارد تا دستگاه وسایل پیرامون آن، آسیبی نبینند. گیمر دائم به فکر بازی ها و تهیه سخت افزارهای جدید برای سیستمش می باشد و در صورت بروز مشکل، آن را سریع مشخص و حل می کند. پس می توان این نتیجه را گرفت که گیمر با دستگاه خودش یک همراه همیشگی بوده و دیگر وقتی برای بودن با نزدیکانش نخواهد داشت.

ایجاد کلکسیون بازی های فیزیکی: داشتن کلکسیون شخصی ممکن است جزو علایق هر فردی باشد که شامل ابزارهای گوناگونی هم می شود. این موضوع برای برخی از گیمرها هم جزو عادت های او است که همیشه باعث می گردد که حالت روانی آرام تری داشته باشد. گیمرها هم با جمع آوری بازی ها دوست دارند به زمانی بروند که از ابتدا با شخصیت های محبوب و بازی های مورد علاقه شان، خاطره دارند و زندگی کرده اند. این موضوع برای هر گیمری بهترین تصمیمی است که به او آرامش خواهد داد.

متوجه نشدن گذشت زمان: برای گیمر شروع و پایان بازی دست خودش نیست مخصوصا اگر بازی به صورت آنلاین برگزار شود. بازی ها به گونه طراحی شده اند که آنقدر سرگرم کننده است که گیمر حتی یادش می رود که زمان کی می گذرد و کی صبح به شب تبدیل می گردد. اگر گیمر با هم تیمی های خود و به صورت آنلاین بازی کند که این موضوع پیچیده تر هم خواهد شد و نمی تواند بازی را حتی برای لحظه ای ترک نماید و زمانی متوجه گذشت زمان خواهد شد که دیگر نیمه شب شده است.

همزاد پنداری با کاراکترهای بازی در دنیای واقعی گیمرها: در آوردن ادای شخصیت های بازی در دنیای واقعی گیمرها بعد از یک مدت مداون بازی، طبیعی بوده و آن ها خود را در نقش کاراکتر های اصلی بازی می بینند و ممکن است کارهایی که در دنیای بازی انجام می دهند را در دنیای واقعی هم تجربه کنند. از دید روانشناسی این مدل همزاد پنداشتن با شخصیت های اصلی بازی است و گیمرها برای نزدیک شدن به آن کاراکتر این کار را انجام خواهند داد. بازی های مداوم می توانند در رفتار و شخصیت فرد تاثیر گذار باشد و او را به تقلید از حرکات و رفتارها وادار نمایند.

داشتن دید بازی گونه به موضوعات واقعی: گیمرها زمانی که به مدت طولانی یک بازی را انجام می دهند. آن را در ذهن خود ذخیره می کنند و رویداد های دنیای واقعی را مانند بازی ها انجام می دهند، می بینند. طی تحقیقاتی که بر روی چند گیمر انجام شد متوجه شدند که گیمر ها زمانی که قصد دارند وسیله ای را از روی زمنی بردارند در بازی باید با کمک دکمه ای که روی دسته بازی وجود دارد این کار را انجام دهد. با بازی های مداوم این موضوع، در ذهن گیمر می مانند و زمانی که می خواهد در زندگی کنونی خود چیزی را از بردارد در فکر خود دکمه ای را می فشارد و بعد آن وسیله را بر می دارد وهمینطور برای موراد دیگر هم همین موضوع صادق است

ضربه به وسایل در زمان شکست خوردن: موضوع شکستن ابزار یا وسایل در زمان باخت گیمر ها امری غیر عادی نیست. با اینکه برد و باخت بخشی از بازی می باش ولی برخی گیمرها در زمان عصبانیت از خود بی خود شده و با هر باختی یک وسیله ای را می شکنند این موضوع وقتی بدتر می شود که گیمر تمام سعی و هزینه را کرده و در زمانی که می خواهد نتیجه مطلوب را دریافت کند به نتیجه ای برعکس دست می یابد و از عصبانیت به وسایل آسیب می زند. اینکه در زمان عصبانیت بتوانند خود را کنترل کنند از موارد هست که گیمر ها باید به آن توجه کنند.

شب زنده داری و بیدارماندن تا صبح: آخرین موردی که باید در مورد گیمر ها به آن توجه کنیم شب زنده داری گیمرها می باشد. بیشتر گیمر ها این عادت را دارند که برای بازی کردن شب را به روز ترجیح بدهند. به دلیل اینکه سکوت در شب ها بیشتر است در نتیجه تمرکز بیشتری هم برای گیمرها به همراه می آورد. برای بیشتر بازی کننده ها این موضوع پیش امده است که تا صبح بازی را ادامه می دهند و از آن سیر نمی شوند و دست از آن بر نخواهند داشت. برای اکثر گیمر ها همین بیدار بودن و تا صبح بازی کردن لذتی وصف نشدنی دارد ولی شاید این از مواردی باشد که برای اطرافیان زیاد جالب نیست. از مزین های بازی در شب این است که در محیطی همراه با سکوت هم دقت بیشتر و هم تسلط کافی بر روی بازی دارید و هم مزاحمتی از سوی اطرافیان برای شما وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *